Instalace v modelu:

Výškoměr se v modelu instaluje jako běžné servo do jednoho z výstupů v přijímači. Pokud budete chtít výškoměr ovládat dálkově, zvolíte příslušný kanál dle ovladače na vysílači. 

RC.jpg (62338 bytes)  Obr.1 Výškoměr připojený k přijímači, s externí LED indikační diodou..

Pro první experimenty můžete výškoměr napájet jen pomocí 4 článků NiMH nebo NiCd (4,8V) a pokusit se změřit změny výšky způsobené vlastním pohybem po místě bydliště. K napájení lze také použít běžnou 9V destičkovou baterii.

PC.jpg (71880 bytes)   Obr.2 Výškoměr připojený k samostatnému zdroji s připojeným kabelem interface.

Pokud chcete využít výškoměr k záznamu turistických výletů, je doporučen zdroj o větší kapacitě a malé hmotnosti. Ideální je baterie, složená ze dvou článků LiOn s kapacitou kolem 100mAh. Její napětí 7,2V (8,4V po nabití) je v pracovním rozsahu výškoměru. Odběr proudu z výškoměru (cca 15mA) zaručuje dostatečně dlouhý záznam s tímto druhem napájení. Pozor na vlhkost, pokud nesete výškoměr pod svrchním oblečením (propocený oděv). Může negativně ovlivnit naměřené výsledky. Také záznam výšky trasy běžeckých tratí a cyklostezek je s tímto výškoměrem velmi zajímavý. Zde se může oplatnit další příslušenství k výškoměru. Je to externí značkovač - tlačítko pro vložení značky - markeru a externí LED dioda pro indikaci, vyvedenou z místa uložení výškoměru.

turist.jpg (63756 bytes)  Obr.3 Výškoměr s externím napájením LiOn baterií a s připojeným značkovačem.

Na trase si tak můžeme na zajímavých místech nebo pro pozdější snadnou orientaci do záznamu výšky vložit značku. Její nalezení a popis v grafu výšky je popsáno v kapitole Software.